Díky praktickým dilatačním plovákům tak už nemusíte svůj bazén na zimu vypouštět a vodu v nádrži si budete moci do syta užít i v následující koupací sezóně, ať už pro vás začíná anebo končí kdykoli chcete.
Napuštění plného bazénu není ani zdaleka zadarmo
Ovšem pokud uvažujete nad tím, k čemu je něco takového přece jen dobré, tak uvažte, kolik peněz vás stojí napuštění koupací nádrže do plného stavu na začátku nové sezóny. Rozhodně se nejedná o zanedbatelnou záležitost, a čím hlubší a rozsáhlejší bazén máte, tak je přirozené, že s jeho objemem roste i objem peněz, které budete za napuštění vody nuceni vydat. A tato částka bude rok od roku dále stoupat, to je více než jisté. Navíc, pokud vy sami žijete v oblasti, která je vážně ohrožena nedostatkem srážek posledních let a zásoby pitné vody vaší obce se významně tenčí, tak je dost možné, že i vaši obec postihne už poměrně rozšířený zákaz napouštění bazénů, které pitnou vodu samozřejmě vyčerpávají k účelům, které nejsou pro život člověka prvořadé. A i to může být důvod navíc, poměrně podstatný důvod, proč se vyplatí si vodu v nádrži ponechat i přes zimu – zkrátka a jednoduše proto, abyste se měli v příštím roce v čem koupat.
Jednoduchý princip, velký efekt
A jakým konkrétním způsobem takový dilatační plovák funguje? Dilatační plováky do bazénu musíte umístit v linii nejdelšího rozměru bazénu. Jedině tak budou maximálně efektivní při likvidaci souvislé ledové vrstvy ve vaší nádrži. Všichni moc dobře víme, že při mrznutí voda mění své skupenství a s ní se zvětšuje i její objem. To je ten důvod, proč led může stěny nádrže roztrhat. Ovšem pokud na hladinu bazénu umístíte speciální plováky, dojde k deformaci těla těchto plováků a snížení tlaku, který by působil na stěny nádrže. Pokud plováky do bazénu správně umístíte, nemusíte se tak obávat poničení nádrže ani v případě krutých mrazů.