Spousta lidí se domnívá, že lehká nadváha není ničím nebezpečná. To je samozřejmě pravda. Pár kilogramů navíc nejsou problém, nicméně valná část obyvatelstva nezůstane pouze u toho, a tak se často z lehké nadváhy během několika měsíců či let vyvine obezita. A s tou už žádná velká legrace není, jelikož ta již může za celou řadu nepříjemných onemocnění, často chronického rázu. Tyto nemoci však nemusí být pouze tělesné. Lidé s velkou nadváhou mnohdy trpí i duševní skleslostí, případně dokonce klinickými depresemi, respektive úzkostmi. Léčit tyto poruchy určitě není snadné a obvykle se jedná o běh na dlouhou trať.
Ideálním způsobem, jak se zbavit výše zmiňovaných potíží není braní rozličných prášků, ale zhubnout. Zní to sice krásně jednoduché, ale nic snadného na tom samozřejmě není. Je potřeba změnit od základu svůj život, hlavně tedy jídelníček a přístup k pohybu. Lidé neaktivní prostě ? příliš efektivně nehubnou. Sportů vhodných pro hubnutí je celá řada. Někoho baví cyklistika, jiní zase nedají dopustit na běh či turistické túry. V poslední době se na víc stalo populární i skákání na trampolínách https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti.
Důvodem zvýšené popularity je nejen funkčnost skákání, ale zároveň i zábavnost. Když člověka něco baví, nemusí se do toho nutit a je velice nepravděpodobné, že by snad na danou aktivitu zanevřel. A to je v tomto případě hodně důležité, jelikož aby mělo cvičení nějaký valný smysl, je potřeba ho provádět v pravidelných intervalech. Kdo chce dosáhnout ideálu, může cvičit takřka denně, nicméně pro efektivní hubnutí je možné skákat i třikrát během týdne. Ideální je, když se tak děje obden a na tři dny za sebou. tělo si totiž musí na pohyb zvyknout a nemít čas k delšímu lenošení.
Ideální model
Vyloženě ideální model trampolíny neexistuje. Člověk by měl tento druh cvičebního nástroje vybírat hlavně podle nosnosti, respektive rozměrů. Zapomínat by se však nemělo ani na bezpečnost. Tu dobře zajistí ochranná síť, případně je možné ji doplnit ještě krytem na pružiny.